top of page

אביאנגה - עיסוי איורוודי

העיסוי האיורוודי הוא אחד מטכניקות הריפוי, הקלה על כאב ואיזון הגוף העתיקות ביותר. בהודו העיסוי מושרש עמוק במסורת החיים כחלק משגרת היומיום. האם מעסה את ילדיה מלידתם, האם מעסה את גופה ושערה בשמן כחלק מטיפוח היופי והאב מעסה את עצמו כדי לחזק את גופו. בכל הטקסטים הקלאסיים של האיורוודה נאמר בפירוש כי העיסוי הן כטיפול והן כעיסוי עצמי הוא חובה כשגרת חיים למען בריאות תקינה. העיסוי האיורוודי מותאם באופן פרטני למטופל, לבעיה או לחוסר האיזון בו הוא שרוי, בהתחשב בעונה, זמן ביום, גילו וכוחו.

העיסוי ממריץ את כל מערכות הגוף ובמיוחד את מערכת הדם והלימפה, מגביר את חילוף החומרים. ההזרמה החימום והחיכוך גורמים לערוצים בגופנו להיפתח, לחסימות להשתחרר ולרעלים לצאת החוצה.העיסוי מרכך שרירים, מגביר אספקת דם למפרקים, ממריץ את העיכול, מרגיע את מערכת העצבים, משחרר רגשות ומביא להרמוניה.

 

"אדם אשר מעונין לשמר ולקדם את בריאותו ולמנוע מחלות מעצמו, צריך להשתמש בעיסוי כתרפיה בצורה יומיומית" 

בהגוותא: אשטנגה הירידיאם, סוטרה אסטאנאם, פרק 2, 7-8 

טיפולי איורוודה:

הטיפול האיורוודי בבסיסו מתמקד בתשאול עמוק לקביעת הקונסטיטוציה של האדם (מאיזה יסודות הוא מורכב? מה דומיננטי אצלו? האש, המים האדמה וכו'), ובאיזה חוסר איזון הוא נמצא כרגע. לאחר האבחנה, ניתן לטפל בכל האמצעים שיש לאיורוודה. בראש וראשונה יעוץ לאורח חיים ותזונה נכונה, שימוש בצמחי מרפא וטיפולי המגע המגוונים המפורטים בהמשך.

 

יזוע

 מגיע  לאחר שימון הגוף בעיסוי. אפליקציה של אדים על הגוף כולו או על חלקים מסוימים. משולב עם צמחי מרפא למטרות טיפוליות ספציפיות. הטיפול בייזוע מפיג קשיון במפרקים ובכך מסייע בתנועתם, מנקה ערוצים גסים ועדינים, מרפא תחושת כבדות וקור, משפר את העיכול ותחושת התאבון, מספק מראה זוהר ורך לעור. עוזר בהרחבה, ריכוך והגמשה של הערוצים ובכך מסיע בהוצאת הרעלים החוצה.הרעלים יוצאים דרך העור בתהליך ההזעה.

 

"גם חתיכת עץ יבשה תתכופף לאחר מריחה בשמן וחשיפה לאדים חמים, לא כל שכן בני האדם"

צאראקה ,סוטרהסטאנה פרק 14, 4.

Anchor 5
Anchor 2

שירודהארה

ניסוך של נוזל על העין השלישית ועל אזור המצח. יכול להתבצע עם חומרים (נוזלים) שונים בהתאמה למטופל ולבעיה. קצב ההזלפה יעשה באופן ריתמי ואחיד ויביא עימו תחושה מדיטטיבית עמוקה. הזרימה המונוטונית על הנקודה במרכז המצח, שם ממוקמת מרמה (נקודה אנרגטית בגוף) אשר שולטת בתפקוד ההכרה, חשיבה, ריכוז, מערכת עצבים, מערכת הורמונלית ופראנה, תאזן את תפקודה ותביא מזור לבעיות הנובעות מחוסר איזונה.

הטיפול יעיל להפרעות שינה, חוסר קשב וריכוז, בעיות הנובעות מסטרס, לחץ דם גבוה, עיפות ותשישות פיזית ומנטלית ועוד. העין השלישית הינה מקום מושב ההכרה, התת מודע, טיפול זה "פותח"  את ההכרה והגוף לזכרונות מודחקים.

מיקום הקליניקה:
גבעת אלה - הירדן 21

תל אביב - Fithood הרכבת 8

נאסיה

טיפול הנאסיה הינו הזלפת שמן טיפולי או חומרים אחרים דרך נחירי האף. הטיפול מתבצע לאחר שימון ויזוע של אזור הפנים והראש ואח"כ הכנסה של השמן הטיפולי. טיפול הנאסיה מיועד למגוון בעיות הקשורות באברים הנמצאים מעל עצם הבריח: צוואר, עורף, טרפז עליון, פנים, ראש. יעזור במקרים של אלרגיות, כאבי ראש, מגרנות, מחלות נוירולוגיות בפנים, לסת תפוסה ועוד.

פראנה (אנרגית החיים), נכנסת לגוף בעיקר בנשימה דרך האף, הפראנה אחראית על הפעילות החושית והמוטורית. האף הינו השער למוח ולהכרה ולכן טיפול דרך איבר זה יהיה מאוד פוטנטי. 

 

"העור, הכתפיים, הצואר, הפנים והחזה נהיים מעובים, מפותחים היטב ומבהיקים. חלקי הגוף ואברי החישה נהיים חזקים ושיער מאפיר נעלם ע"י שימוש קבוע בשימון רפואי של הנחיריים".

אשטנגה הרידיאם, סוטרה סטאנה, פרק 20,  39.

טלפון: 054-4547553

bottom of page